ingilterevizesi.euKONSOLOSLUĞA DOĞRU FOTOĞRAF VERMEK

Konsolosluğa doğru fotoğraf vermek belkide vize başvurunuzda uyulması gereken en önemli etkenlerden biridir. Bu yüzden Kıbrısa gelmeden önce fotoğrafınızı aşağıdaki örnek resim ve açıklamalara uygun şekilde çektirmeniz yararınıza olacaktır. Herşey doğru olsa bile yanlış bir fotoğraf ingiltere vizesi'ne red yanıtı almak sonucu doğurabilir.

DÖRT FARKLI DOĞRU FOTOĞRAF ÖRNEĞİ

DÖRT FARKLI YANLIŞ FOTOĞRAF ÖRNEĞİ

VİZE İÇİN VERİLECEK FOTOĞRAFLA İLGİLİ İNGİLTERE DEVLETİNİN AÇIKLAMASI

Fotograf Özellikleri:

Birlesik Krallık vizeleri pasaport sahibinin fotografını da taşımaktadır. Bu uygulama diger bütün AB ülkelerinin vizeleri için de geçerlidir.

Yastan bagımsız olarak , bütün vize müracaatçıları iki adet aslına uygun, renkli ve yakın bir tarihte çekilmiş fotograf sunmak durumundadırlar. Bu broşürdeki bilgiler , bize kabul edilebilir fotograflar göndererek olası gecikmeleri önlenmenize yardımcı olacaktır.

FOTOGRAFLAR:

Aslına uygun; Yeni (son 6 ay içinde) çekilmis; 45 milimetre (mm) X 35 milimetre (mm); (lütfen bu ölçütlere uydurmak için fotograflarınızı kesmeyiniz) Düsük parlaklıkta (mat) , düz beyaz fotograf kagıdına basılmıs; (arka planda herhangi bir soguk damga, mühür ya da yazı bulunmamalıdır) Hasarsız (örnegin ataçın olusturdugu kırısıklık). Yüzünüzün, fotografın %70-80’nini kaplamasını saglayacak biçimde, basınızla omuzlarınıza yakın plan çekilmis; Yüz hatlarınızın açık seçik ayırt edilmesini saglayacak biçimde beyaz arka plana karsı çekilmis; Dogru odaklanmış ve berrak; Tek lensli refleks bir kamerayla çekilmiş ve standart foto baskı yöntemi kullanılmış (paloroid ya da dijital olmamalıdır.) Çerçevesiz basılmıs; Yüzle arka plan arasında belirgin ayrımlı Çenenizin tabanıyla basınızın saçsız kısmına kadar olan kısmın 29mm ile 34 mm arasında olmasını saglayacak biçimde basınız ve omuzlarınıza yakın plan çekilmiş olmalıdır.

FOTOGRAFLARDA:

Bütün yüzünüz görünecek ve direkt kameraya bakar biçimde olmalı;

Agız kapalı ve dogal bir yüz ifadesi olmalı (Dikkat çekecek biçimde gülme , kaş çatma ya da kaldırma olmamalıdır)
Gözleriniz açık ve görünür olmalı (güneş gözlügü ya da koyu renk camlı gözlük olmamalı ve saçlar gözleri örtmemelidir.)

Gözlük taktıgınız taktirde camlarında yansıma olmamalı ve çerçeveleri gözlerinizi örtmemeli; Gölge olmamalı;

Dini inançlar nedeniyle takıldıgı durumlar dısında basınız açık olmalı ve yüzünüz örtülü olmamalıdır.

BEBEK VE ÇOCUKLARIN FOTOGRAFLARI:

Bebek ya da çocugun bütün yüzünün görünmesi ve çocugun fotografta tek basına yer alması çok önemlidir. Fotografta oyuncaklar, baska insanlar, yetiskinin elleri ya da emzikler görünmemelidir. Altı aydan büyük çocukların fotograflarında göz rengi belirgin olmalıdır.

Yukarıdaki ölçütlere uygun olmayan fotograflar kabul edilmeyerek basvurunuzda gecikmelere yol açacaktır. Bu ölçütleri tasıyan fotograf sunulması kuskusuz herkesin yararına olacaktır.

D U Y U R U L A R
*************************
KIBRIS OPERASYONLARIMIZ DURMUŞTUR *************************
BU WEB SİTESİ SATILIKTIR *************************
İLGİLENEN FİRMALARIN BİZİMLE İLETİŞİM BİLGİLERİMİZDEN TEMASA GEÇMELERİ RİCA OLUNUR *************************